موزیک ویدیو

موزیک ویدیو

 

ساخت موزیک ویدیو

موزیک ویدیو فیلم چند دقیقه ای کوتاهی می باشد که یک قطعه ی موسیقی را در سبک های مختلف به طور مثال پاپ، راک، رپ، سنتی  به تصویر می کشد. امروزه موزیک ویدیوها برای جنبه ی تجاری و افزایش فروش آلبوم ها و فروش بلیت های کنسرت ها ساخته می شوند. تاریخچه ی ساخت موزیک ویدیو به طور دقیق معلوم نمی باشد ولی می توان گفت که در سال ۱۹۸۰ زمانی که MTV فرمت آن ها را مشخص کرد مورد توجه اکثریت مردم قرار گرفت. از سال ۱۹۸۰ به بعد بود که کلمه ی موزیک ویدیو همگانی شد و همه به این اسم او را می شناختند.

امروزه در دنیا خوانندگان برای بهتر دیده شدن تمایل زیادی به ساخت کلیپ تصویری برای موزیک هایشان دارند. ساخت موزیک ویدیو دارای  تاثیر بسیار بالایی برای جذب مخاطب و شناخته شدن خواننده به مردم می باشد. در قدیم که ساخت موزیک ویدیو رایج نبود مردم بیشتر صدای خوانندگان را می شناختند و تصویر آن ها را ندیده بودند. یک موزیک ویدیو خوب باید بتواند تمام چیزهایی که خواننده می خواسته با ترانه و موسیقی به شنونده انتقال بدهد را به صورت تصویری و با جذابیت بالا انتقال دهد .  موزیک ویدئو باید بتواند اثر کار را چند برابر کند زیرا تلفیق موسیقی و تصویر تاثیر پذیری بیشتری برای مخاطبان دارد . استفاده از تجهیزات و تکنیک های روز سینمایی ، لوکیشن های جذاب، نوشتن سناریو و انتخاب عوامل ساخت و انتخاب بازیگران از وظایفیست که تیم سازنده ی موزیک ویدئو اپیزود فیلم به خوبی می تواند از پس آن بر آید.

 

 

موزیک ویدیو

امروزه با وجود پیشرفت تکنولوژی و تکنیک های روز سینمایی در سال های اخیر  می توان موزیک ویدیو را به اشکال مختف و حتی در ژانرهای مختلف سینمایی ساخت. یک موزیک ویدئو می تواند داستانی رئال باشد یا اینکه تلفیقی از رئال و انمیشن باشد یا کلا به صورت انیمیشنی باشد. می توان با استفاده از پرده سبز و جلوه های ویژه سینمایی تصاویر فوق العاده ای خلق کرد. در گذشته برای ساخت موزیک ویدئو هزینه ی بالایی باید پرداخت می شد زیرا خواننده و بقیه ی عوامل باید در لوکیشن های مختلفی حضور پیدا می کرند ولی از زمان پیدایش پرده سبز و جلوه های ویژه سینمایی هزینه هابه مراتب کمتر شده است . سعی ما بر این است تا با ساختن موزیک ویدئو های جذاب و دیدنی در بهتر دیده شدن و شناساندن خواننده ی های جوان و خلاق به مردم بهترین کلیپ را برایشان بسازیم. تیم سازنده ی اپیزود فیلم بعد از گوش دادن به موسیقی خواننده  در جلسه ای تمام خواست ها، نظرات و ایده ها او را در نظر می گیرند و با استفاده از آن ها آغاز به نوشتن سناریو می کنند. استفاده از عوامل حرفه ای ،گروه کارگردانی،  تصویربرداری و نورپردازی سینمایی، استفاده از تجهیزات و امکانات روز سینمایی و انتخاب لوکیشن های مختلف از امتیازاتی است که به خواننده ارائه می شود.

 

 

برخی از نمونه کارها

 

موزیک ویدیو بر هیچ مپیچ

کلیپ آهنگ همه اون روزا کنسرت خصوصی رضا صادقی

اجرای پیانو Game of Thrones

اجرای آهنگ مسیر زندگی

اجرای آهنگ امیلی از یان تیرسین

اجرای پیانو آهنگ بهار دلنشین

 

نمونه کارهای بیشتر در پیج اینستاگرام

 
 

2 دیدگاه دربارهٔ «موزیک ویدیو»

  1. بازتاب: عکاسی کنسرت | عکاسی حرفه ای کنسرت | عکاسی | اپیزود فیلم

  2. بازتاب: عکاسی ماکرو / آموزش عکاسی ماکرو / آموزش عکاسی / خدمات عکاسی ماکرو | اپیزود فیلم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارتباط مستقیم واتس اپ