آموزش فیلمبرداری از بناهای تاریخی

آموزش فیلمبرداری از بناهای تاریخی

آموزش فیلمبرداری از بناهای تاریخی

در این مقاله نکات آموزش فیلمبرداری از بناهای تاریخی را یاد آور می شویم .
قبل از شروع فیلمبرداری بهتر است چند نکته مهم برای فیلمبرداری از بناهای تاریخی را بدانید . بهتر است قبل از شروع کار فیلمبرداری مانند یک گردشگر به مکان مورد نظر بروید . تمام جزئیات موجود در بناها را مشاهده و بررسی نمایید . اطلاعاتی که به صورت واقعی و با چشم خود ببینید می تواند متفاوت از عکس های تبلیغاتی بسیار زیبا باشد ، که در بررسی سایت و یا بروشور ها وجود دارد .
ساختمان های تاریخی دارای یک فضای باستانی و پر از مجسمه و سازه های معروف هستند که هر کدام از آن ها می تواند یک سوژه خوب برای فیلمان به شمار رود .
هنگامی که مانندگردشگر واردمحیط می شوید می توانید نکاتی در مورد حضور گردشگران و مکان برای فیلمبرداری پیدا کنید .

استفاده از لنز زاویه گسترده

برای فیلمبرداری از بناهای تاریخی بهتر است از لنزهای زاویه گسترده استفاده نمایید تا عظمت بنا به خوبی ثبت شود ، البته لنز تله نیز همراه داشته باشید تا بتوانید جزئیات بیشتری را از بناها ثبت نمایید ، لنزهای تله برای ثبت جزئیات بسیار مناسب هستند . هنگام فیلم از بناهای تاریخی در روزهای آفتابی از فیلتر استفاده کنید .
بخش زیادی از انفیلم نور ناشی از در و پنجره ها کاسته می شود ، رنگ ها به شکل واقعی و صحیح ثبت خواهد شد . شرایط نور را فراموش نکنید ، استفاده از سه پایه نیز می تواند مفید باشد ، از دیافراگم کوچکتر برای ثبت جزئیات دقیق تر استفاده نمایید .

فیلمبرداری در صبح زود و شرایط مختلف

برای فیلمبرداری از مکان های تاریخی بهتر است زمانی را برای فیلمبرداری انتخاب کنید که نور مناسبی وجود داشته باشد .
بهتر است صبح زود به سراغ بناهای تاریخی بروید تا زیر نور ملایم صبحگاهی فیلمبرداری را آغاز نمایید ، تصاویر ثبت شده در این لحظات زیباتر و دلفریب تر خواهد بود .
فیلمبرداری در این زمان از روز یک مزیت دیگر دارد و آن فیلمبرداری در یک محد خلوت و خالی از گردشگر است . بهتر است برای فیلمبرداری از بناهای تاریخی از بنا در زمان های مختلف روز فیلمبرداری نمایید . شاید فیلمبرداری در صبح زود معجزه کند اما شاید ساعات مختلف روز عکس های جذابتری را به شما هدیه دهند .

 

آموزش فیلمبرداری از بناهای تاریخی

آموزش فیلمبرداری از بناهای تاریخی

بررسی تاریخ

قبل از مراجعه به محل مورد نظر باید تمام اطلاعات لازم را تهیه نمایید .
شاید در پس این ساختمان قدیمی داستانی نهفته باشد تا به تصویر درآوردن جزئیات بتوانید این داستان را روایت کنید . معمولا دانستن داستان ها معمولا به مکان های تاریخی ایده های جدید را برای خلق تصاویر خاص در ذهن ایجاد می کند . چند روز قبل از فیلمبرداری ، در مورد مکان مورد نظر تحقیق نمایید . با این کار فرصت کافی برای ایده پردازی و خلق داستان جذاب از بنا را برای خود فراهم می کنید . برای فیلمبرداری از بناهای تاریخی مانند درنظر گرفتن تقارن در سازه و کمک گرفتن از انفیلم تصویر در آب را فراموش نکنید . برای ایجاد تصاویر توهمی در شات از راه پله های مارپیچ ، خطوط طولانی ، منحنی ها و کوچه های منتهی به بنا استفاده کنید .

توجه به چشم انداز

مغز باید اطلاعات بسیاری را پردازش کند تا بسیاری از خطوط عمودی که در بناها دیده می شود را به شکل عمودی و خطوط مستقیم ببیند اما دوربین فیلمبرداری چنین توانایی ندارد به همین علت اغلب خطوط همگرا دیده می شوند ، در این صورت تصویر ثبت شده از بنا متعادل و مناسب به چشم نخواهد خورد . برای جلوگیری از ایجاد چنین تصاویری از زاویه مستقیم در مقابل مرکز بنا با رعایت فاصله بین خطوط افقی و عمودی فیلمبرداری نمایید . برای دست یافتن به تصاویر مناسب با قدم زدن در اطراف ساختمن مکان مناسب فیلمبرداری را پیدا کنید .
گاهی اوقات برای عمود نشان دادن خطوط باید کل ساختمان را در تصویر عقب تر بکشید . برای این کار می توانید از یک لنز ۲۸ میلی متری استفاده کنید . اصلاحات اساسی تر عکس را در مرحله ویرایش و توسط نرم افزارهای ویرایش می توان انجام داد ، در این مرحله انتخاب مکان مناسب برای فیلمبرداری مهم تر است . شما می توانید از این خطوط برای ترکیب با دیگر عناصر استفاده نمایید تا تصویر جذاب تر ثبت شوند .

فیلمبرداری از زاویه های غیر متعارف

قطعا برروی سایت ها عکس های بسیار ی از بناهای تاریخی دیده اید .
اگر قرار باشد عکس ها مانند عکس های ثبت شده قبلی معمولی باشد دیگر نیازی به فیلمبرداری جدید از بنای تاریخی نیست . برای ثبت تصاویر خلاقانه از تغییر در زاویه دوربین نترسید و سعی کنید عکس های متفاوتی از ساختمان ثبت نمایید . از عناصر موجود در محیط کمک بگیرید .

تمرکز بر جزئیات

فیلمبرداری از بناهای تاریخی به معنی فیلمبرداری از ساختمان در فاصله دور برای ثبت تصویر کلی ساختمان نیست . ثبت جزئیات بناهای قدیمی و نقش ها و کنده کاری های به کار رفته در بنا بیان کننده سبک زندگی اقوام پیشین است . اگر جزئیات در فاصله کمی با شما قرار گیرند ، مثلا نقش ها و صلیب های موجود برروی دیوارهای کلیسا ازلنز زیر استفاده کنید . از لنزها با فاصله کانونی ۵۰ میلی متر f/1.8 سرعت شاتر ۱/۱۰۰ ثانیه و ایزو ۸۰۰ استفاده نمایید .

آموزش فیلمبرداری از بناهای تاریخی

آموزش فیلمبرداری از بناهای تاریخی

صبر داشته باشید

مهم نیست که در طول روز فیلمبرداری می کنید و یا شب در هوای آرام و یا طوفانی هرگز هنگام فیلمبرداری عجله نکنید . برای هر صحنه زاویه های مختل ، چشم اندازها و تنظیمات مختلف را بررسی کنید . یک بنای تاریخی چیزی نیست که بتوان از آن به سرعت فیلمبرداری نمود . باید حسابی برای فیلمبرداری وقت بگذارید و از لنزهای مناسب برای فیلمبرداری از قسمت های مختلف ساختمان کمک بگیرید . لنزهای زاویه باز برای فیلمبرداری از کل ساختمان و نشان دادن فضای بیرونی و اطراف بنا مناسب هستند . لنزهای ماکرو برای فیلمبرداری از جزئیات به کار رفته در فضای داخلی بنا استفاده می شود .
امیدواریم آموزش فیلمبرداری از بناهای تاریخی مفید بوده باشد .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط از طریق واتس اپ
ارسال