تهیه کننده

تهیه کننده

وظایف تهیه کننده چیست و در اصطلاح تهیه کننده به چه کسی گفته می شود؟

مهمترین وظیفه ای که تهیه کننده باید انجام دهد این است که هر کمکی که می تواند بکند تا کارگردان به آرمان های هنری خود دست یابد . کسی که می تواند حمایت و تشویق لازم را که هر کارگردان برای تحمل فشار فیلمسازی به آن نیاز دارد بدو نثار کند . اما این کمال مطلوب است ، حال آن که مناسبات کارگردان / تهیه کننده انواع گوناگون دارد ، و در بیش تر این مناسبات حرف اول و آخر را کسی می زند که پروژه و پول را می آورد .

{ عکاسی صنعتی از جمله تخصص هایی هست که شاید هرکسی بر آن واقف نباشد ، اپیزود فیلم به خود افتخار میکند که میتواند با گرفتن عکس هایی 📷 جذاب و موثر باعث رونق کار شما شود. }

تهیه کننده

اگر حرف آخر را تهیه کننده بزند با یک رابطه ی رییس و مرئوسی روبرو هستیم . در این نوع ، انتخاب کاگردان محدود است . تهیه کننده می تواند موفق باشد که با تمام عوامل از جمله کاگردان و حتی گروه تدارکات رابطه ی دوستانه و محترمانه ای داشته باشد لاکن جدی و کاری نیز باشد . باید از هزینه های اضافی جلوگیری نماید ولی جاهایی که هزینه نیاز دارد نیز خساست به خرج ندهد .
تهییه کننده باید مردم داری بداند – در واقع این از نیازهای کلیدی یک تهیه کننده موفق می باشد . همچین باید دانش و تجربه در فوت و فن نظارت عالیه بر تولید داشته باشد . او باید مسئول اداره ی مسائل بودجه ، قراردادهای مالی ، از جمله قرارداد با بازیگران گه بیشترین هزینه یک فیلم را آن ها می گیرند ، مدیریت عوامل فنی و انجام بیمه برای تجهیزات است .

در فیلم هایی که بودجه ی کم تری نیاز دارد تهیه کننده می تواند تن خواه گردان ، تدوین و برنامه ریزی زمان بندی شده با مشورت کارگردان و عوامل اصلی . یکی از موهبت هایی که یک تهیه کننده باید از آن برخوردار باشد ، قابلیت پیش بینی اشتباهاتی که ممکن است در هر مرحله از تولید اتفاق بیفتد ، زیرا در هر لحظه ممکن است اتفاق غیر قابل پیش بینی رخ دهد . ذهنی آرام و توان تامل کردن در هر گامی که برداشته می شود ، از موهبت هائی است که هر تهیه کننده ای ناگزیر باید از آن برخورد باشد .

 

دیدگاه (3)
درس هایی از سینما | فیلم سینمایی | ساخت فیلم سینمایی | اپیزود فیلم
۱۳۹۶-۱۲-۱۸

[…] مطالب بیشتر:  آموزش تیزر تبلیغاتی   سینمای تایوان   تهیه کننده   […]

پاسخ
تیزر موشن گرافیک | ساخت تیزر تبلیغاتی موشن گرافیک با نیروهای متخصص اپیزود فیلم
۱۳۹۷-۰۲-۰۳

[…]  مطالب بیشتر:   تولید تیزر    ساخت کلیپ تبلیغاتی    تهیه کننده […]

پاسخ
ساخت برنامه تلویزیونی / تولید برنامه تلویزیونی / برنامه سازی تلویزیونی | اپیزود فیلم
۱۳۹۷-۰۸-۰۹

[…] تلویزیونی، از زمانی که فکر اولیه به صورت یک طرح در ذهن تهیه‌کننده ، کارگردان و نویسنده نقش می‌بندد،  تا زمانی که این […]

پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید