ساخت انیمیشن

 

ساخت انیمیشن در مجموعه هنری اپیزود فیلم با دارا بودن تیم انیماتور حرفه‌ای و تخصصی سالهاست که در زمینه ساخت انیمیشن‌های مختلف از جمله انیمیشن ‌های تبلیغاتی، انیمیشن‌های برندینگ، انیمیشن‌های داستانی و غیره و همچنین انواع انیمیشن‌های دو بعدی و سه بعدی می پردازد که توانسته در این راه یکی از شرکت های برتر در زمینه ساخت انواع انیمیشن باشد. جذابیت انیمیشن می تواند پیر و جوان، مرد و زن را تحت تاثیر خود قرار دهد و توجه‌شان را جلب می کند. برای سفارش انواع انیمیشن با ما تماس بگیرید.

انیمیشن یعنی متحرک کردن و تغییر دادن یک سری تصاویر ثابت که تفاوت جزئی با هم دارند. انیمیشن و یا پویانمایی، هنر جان بخشیدن به اشکال و تصاویر ثابت و در نتیجه ساخت یک ویدئو جذاب است. ساخت انیمیشن و متحرک سازی جذابیت خاصی بین مخاطبان دارد و از رشته های پرکاربرد است.
ساخت انیمیشن در بازی‌سازی، سریال، فیلم‌سازی، جشنواره انیمیشن‌های کوتاه و بلند، ساخت تیزرهای تبلیغاتی و بسیار کاربرد جذاب دیگر و مختلف در فضاهای گسترده رسانه ای امروز، باعث پیشرفت و رونق بسزایی در این صنعت و بسیار پرکاربرد شده است.
انیمیشن سازی یکی از بهترین راه های تولید محتوا و یا ساخت تیزر تبلیغاتی برای مخاطب است. چون خیلی از مردم ترجیح می‌دهند یک ویدئو یک دقیقه‌ای را ببینند تا یک متن طولانی را بخوانند. با این کار می شود تعداد بیشتری از مخاطبان را جذب کرد. همچنین انیمیشن یک ابزار کارآمد در جهت برندسازی نیز می باشد. در شبکه‌های اجتماعی تعداد زیادی از انیمیشن‌ها را مشاهده می‌کنیم که کسب و کار آنها رونق پیدا کرده و باعث برند سازی شده‌اند.

ساخت انیمیشن تبلیغاتی

برای ساخت انیمیشن خوب اول از همه نیاز به یک تیم با تجربه و بی نقص است که مجموعه هنری اپیزود فیلم در انتخاب اعضای تیم از برترین ها در هر تخصص استفاده می‌کند تا در تک تک خدمات خود بهترین ها را ارائه دهد.
در ساخت انیمیشن ابتدا ایده، سپس باتوجه به سناریو نوع آن را که دو بعدی یا سه بعدی باشد مشخص می‌کنیم. در ادامه پس از طراحی کارکتر یا شخصیت‌های آن شروع به متحرک کردن و باتوجه به دکوپاژ فضاسازی و متحرک سازی را به پایان می‌بریم. پس از آن نوبت به صداگذاری می‌شود که نیمی از تاثیرگذاری و زیبایی ساخت انیمیشن به این امر بستگی دارد.
انیمیشن های تبلیغاتی معمولا ۳۰ ثانیه الی یک دقیقه هستند که برای داشتن یک انیمیشن فوق العاده، باید تصاویر خلق شده به دقت و مرحله به مرحله کار شود و دقت زیادی در به تصویر کشیدن صحنه های منحصر به فرد و مفید داشته باشید. هنگام ساخت انیمیشن وضوح تصویر و ارائه صحنه هنری در هر شات منجر به تفسیر تصاویر و تبدیل فیلم به اثر هنری بزرگ می‌شود. یک انیمیشن خوب به راحتی توسط هر بیننده‌ای قابل درک است.

انیمیشن سه بعدی

از جمله تکنیک های تولید انیمیشن، تکنیک سه بعدی است که طرفداران زیادی دارد. برای متحرک‌سازی در فضای سه بعدی نرم افزارهای مختلفی وجود دارد که برخی از آنها را نام می بریم:

تری دی مکس – 3ds Max
مایا – Maya
هودینی – Houdini
مودو – Modo
زیبراش – ZBrush
سینما فوردی – Cinema 4D
بِلندر – Blender
راینو – Rhino
رویت – Revit
و…..
در ساخت انیمیشن سه بعدی ابتدا مدل‌سازی و فضاسازی صورت می‌گیرد و بعد با توجه به سناریو اگر کارکتر یا شخصیت در داستان وجود داشته باشد استخوان بندی کرده سپس متحرک سازی آن را شروع می کنیم. با توجه به سکانس یا پلان ها دوربین تعریف کرده شروع به قرار دادن نورهای مناسب و متریال به محیط و کارکترها می‌کنیم. در مرحله آخر پس از اتمام همه موارد نوبت به رندرینگ می‌رسد که فرایند نمایش تصاویر اجسام است که به مدت زمانی که طول می کشد تا یک صحنه سه بعدی از نرم افزار مورد نظر خروجی گرفته شود اطلاق می‌شود و بعد از اتمام رندر کار بدست تدوینگر رفته و پس از تدوین و اصلاح رنگ آماده خروجی برای صداگذاری می شود.
خلاقیت در این کار بسیار مهم است. شما با استفاده از قوه تخیل خود می توانید لحظات کلیدی را به یک داستان خلاقانه تبدیل نمایید. چون شما با استفاده از آن مشخص می نمایید که داستان با چه حوادثی آغاز و چگونه قرار است پایان گیرد و در این بین چه اتفاقاتی در حال وقوع است.
در فیلم انیمیشن نقطه عطف و مهم برای ساخت انیمیشن این داستان، پیچ و تاب طرح و تغییرات مهم برای بیان داستان است. اگر انیمیشنی که شما در حال تهیه آن هستید، جنبه تبلیغاتی دارد، توجه به حوادث آغازی و پایانی آن کفایت میکند. و دیگر لازم نیست به دیگر صحنه ها ریز شوید، زیرا معمولا انیمیشن های تبلیغاتی کوتاه هستند و وقت کافی برای پرداختن به جزئیات ندارید.

تیزر تبلیغاتی

انیمیشن دو بعدی

دیگر تکنیک ساخت انیمیشن، انمیشن دو بعدی است که نسبت به انیمشن سه بعدی با هزینه کمتری می توان آن را تولید کرد و مخاطب خاص خود را دارد. با این حال در خیلی از تیزرهای تبلیغاتی از این نوع انیمیشن استفاده می شود. که بصورت موشن گرافیک، طراحی بر روی کاغذ و یا دیجیتال صورت می گیرد. برای انجام این کار نیز نرم افزارهای نوشته شده است که می توانید از آنها استفاده کنید. مانند:
موهو (Moho)
تون بوم هارمونی (Toon Boom Harmony)
ادوبی انیمیت (Animate CC)
افتر افکت (After Effects)
تو وی پینت (TVPaint)
کاراکتر انیماتور (Character Animator)
استاپ موشن استدیو (Stop Motion Studio)
انیمه استدیو (Anime Studio)
و…….
بعد از مشخص شدن موضوع و سناریو، برای ساخت انیمیشن دو بعدی ابتدا باید کارکتر یا شخصیت های آن را طراحی و سپس شروع به متحرک سازی با توجه به نوع انیمیشن با نرم افزار مورد نظر خود کنید. تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید تصاویر را بسازید. در ساخت تصاویر قالب های مختلفی برای ارائه کار وجود دارد. شما می توانید با یک مداد و یک پاکن، قالب خود را برای ارائه نمایش انتخاب کنید.
در ساخت انیمیشن منظور از ترکیب یا کامپوزیت به معنای ایجاد روشنایی، پیش زمینه و پس زمینه، پالت رنگ و غیره است. قالب اشیاء میتوانند از بازیگران (مردم، حیوانات، کارکترهای خلاقه ماورایی و…) و هر چیزی که می شود با آن موضوع را به نمایش درآورد، باشند. حال نوبت آن است که با توجه به هر پلان و سکانس و توضیحات مربوط به آن ، روایت داستان را آغاز نمایید. به عبارت دیگر کار شما در اینجا جزئیات است. به گونه ای که جزئیات در آن کاملا مشخص شود. نکته ای که باید در اینجا به آن اشاره کرد این است که لزومی ندارد که حتما نقاشی های شما واقع بینانه و به شکل کاملی باشد. یا چهره ها کاملا طبیعی باشد.
شما برای کار خود از هر نوع طراحی می توانید استفاده کنید. طراحی شما می تواند فانتزی و یا در جاهایی کاملا عجیب و غریب باشد تنها کافیست طراحی شما از نظر بیننده قابل قبول باشد. با توجه به قوه خلاقه‌ی خود، شما می تواند به شکل های متفاوتی ارائه شود. اما بهتر است چند ترفند را در آن ها رعایت نمایید.
به عنوان مثال قرار داشتن شخصیت های داستانی در یک خط و تناسب که اعضای بدن آنها در یم قالب و فرم مشخص باشند، بسیار مهم است، در این صورت انیمیشن شما به آنچه که مردم دیده اند نزدیک‌تر است و لذا قابل قبول‌تر خواهد بود. شخصیت هایی که به دوربین نزدیک تر دیده می شوند را باید بزرگ تر و دارای پاهای بزرگ تر قرار دهید و آن هایی که از دوربین دورتر هستند را باید کوچک تر به تصویر کشید. در ساخت انیمیشن حتما اجازه دهید که جلوه های ویژه‌ی گرافیکی در فیلم انیمیشن شما به کار برده شود.

هزینه ساخت انیمیشن 

ساخت انیمیشن معمولا هزینه ی بسیار بالایی دارد زیرا نیاز به مهارت ویژه و تجهیزات گران قیمت و …  است. ولی مجموعه هنری اپیزود فیلم با بررسی و محاسبه ی دقیق هزینه ها آن را به حداقل رسانده است. برای اطلاع از ساخت انواع انیمیشن و هزینه های آن با ما تماس بگیرید.

ارتباط از طریق واتس اپ
ارسال