ساخت انیمیشن

ساخت انیمیشن

 

ساخت انیمیشن تبلیغاتی به صورت حرفه ای و در سطح بالا توسط مجموعه هنری اپیزود فیلم .
اپیزود فیلم با برترین تیم انیماتور و تیم نریتور به ساخت انیمیشن می پردازد.
انیمیشن در هر عصری ؛ پیر و جوان ، مرد و زن را تحت تاثیر خود قرار می دهد و توجهشان را جلب می کند.
از پخش کمپانی های ساخت انیمیشن تا پخش های تلویزیونی کماکان توجه همگان را جلب می کند
و از لحاظ تبلیغات نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. بسیاری از ارگان ها و شرکت های دولتی و خصوصی از قدرت تاثیرگذاری انیمیشن استفاده می شود.

برای دریافت مشاوره رایگان و سفارش انواع تیزر تبلیغاتی برروی دکمه ی

کلیک نمائید

انیمیشن 3 بعدی

برای بسیاری از ما تصور این نکته مشکل است که بدانیم که تا چند دهه گذشته، همه ی انیمیشن ها ، افکت ها و......

انیمیشن 2 بعدی

چند سالی است که در دنیای امروز انیمیشن توانسته است به یکی از جذاب ترین و کاملترین هنرهای روز دنیا تبدیل بشود....

موشن گرافیک

مجموعه تصاویر متحرکی که طراحی شده و دوبعدی تخت می باشند و فقط در چند زاویه قابل حرکت دادن هستند....

(مقاله)

ساخت انیمیشن تبلیغاتی


برای ساخت انیمیشن درجه یک و بی نقص اول از همه نیاز به یک تیم درجه یک و بی نقص است.
مجموعه هنری اپیزود فیلم در انتخاب اعضای تیم از برترین ها در هر تخصص استفاده می کند  تا در تک تک خدمات خود بهترین ها را ارائه دهد.
همچنین برای ساخت انیمیشن از الگوی دیگری برای برترین بودن خدمات استفاده می کند که بسیار گسترده و با توجه به نیاز است.
یکی از معمول ترین الگوها ، الگوی از پیش طراحی شده است که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.پس از انداختن شئ (Shape) رو صفحه در نرم افزار مورد نظر انیمیشن سازی ؛ باید آن متحرک نمود تا به انیمیشن تبدیل شود. و پس از آن نوبت به صدا گذاری می شود که نیمی از تاثیرگذاری و زیبایی ساخت انیمیشن به این امر بستگی دارد.
مجموعه هنری اپیزود فیلم از نریتور های مطرح کشور استفاده می کند.


ساخت انیمیشن سه بعدی


ساخت انیمیشن سه بعدی از لحاظ ساختار شباهت ها و تفاوت های بسیاری دارد.
در انیمیشن های 2 بعدی تعدادی شئ در طول و عرض (x , y) در حال حرکت هستند. در انیمیشن های سه بعدی بعد دیگری که بانام ارتفاع یا عمق شناخته می شود اضافه می شود. در ساخت انیمیشن ، در گام اول باید بدانید که هدف شما برای ساخت این انیمیشن چه چیزی خواهد بود و چه پیامی را به ارمغان خواهد آورد. در فیلم انیمیشن برنامه ریزی اولیه باید یک سری اقدامات را انجام دهید. اغلب انیمیشن ها به صورت عکس های به شکل متحد برای نشان دادن صحنه ی فیلم ها، موسیقی متن و صحنه های کلیدی ارائه می شوند.

این عکس ها به صورت دستی و یا در محیط دیجیتالی ساخته  می شود. در این مقاله مطالعات بیشتر و نحوه شیوه های داستان پردازی ساخت انیمیشن را به شما نشان می دهیم. در ساخت انیمیشن یک جدول زمانی را تهیه نمایید. در جدول زمانی، زمان و مکانی را که داستان قرار است شکل بگیرد را یادداشت نمایید. تصمیم بگیرید که اتفاقات داستان به چه ترتیب قرار است اتفاق افتد. اگر داستان شما به شکل خطی نیست یعنی به گذشته فلش بک میزند باید چندین جدول زمانی تهیه نمایید. تغییرات را به ترتیب در جدول زمانی انیمیشن یادداشت نمایید. به عبارت دیگر باید به طور متناوب زمان کنونی داستان و زمان های گذشته داستان را تعریف و جدول ها را پر کنید. در این صورت یک لیست از حوادث داستان خواهید داشت.

مرحله بعدی در ساخت انیمیشن ، اجرا و نمایش دادن حوادث در صفحه ی نمایش است. در این گام بهتر است صحنه های کلیدی داستان را شناسایی نمایید. یک فیلم داستانی به معنی جان بخشید به داستان توسط نمایش فیلم است. سعی کنید که برای نمایش فیلم داستان را از نو خلق نمایید. اما صحنه های کلیدی را که بسیار مورد توجه بیننده است را سعی کنید به همان شکل که در داستان آمده است به تصویر بکشید.

خلاقیت در این کار بسیار مهم است. شما با استفاده از قوه تخیل خود می توانید این لیست موجود از لحظات کلیدی را به یک داستان خلاقانه تبدیل نمایید. وجود این لیست برای داشتن یک فیلم منسجم بسیار به شما کمک می کند. چون شما با استفاده از آن مشخص می نمایید که داستان با چه حوادثی آغاز و چگونه قرار است پایان گیرد. در این بین چه اتفاقاتی در حال وقوع است. در فیلم انیمیشن نقطه عطف و مهم برای ساخت این داستان، پیچ و تاب طرح و تغییرات مهم برای بیان داستان است. شما همچنین ممکن است برای اعمال تغییرات، لازم باشد داستان خود را در یکی از شهرستان ها آغاز کنید. برای این کار باید تصاویر دقیق و روشنی از آن داشته باشید. اگر انیمیشنی که شما در حال تهیه آن هستید، جنبه تبلیغاتی دارد، توجه به حوادث آغازی و پایانی آن کفایت میکند. و دیگر لازم نیست به دیگر صحنه ها ریز شوید. زیرا معمولا انیمیشن های تبلیغاتی کوتاه هستند و وقت کافی برای پرداختن به جزئیات ندارید.

انیمیشن های تبلیغاتی معمولا ۳۰ ثانیه ای است. باید جدول مربوط به حوادث آن دارای ۱۵ زمان باشد که هر نوبت دو ثانیه از فیلم را پوشش دهد. تصمیم بگیرید که دقت کار چگونه باشد. برای داشتن یک انیمیشن فوق العاده دقیق، باید تصاویر خلق شده به دقت و مرحله به مرحله کار شود. در صورتی که اگر در انیمیشن، فیلم شما بلند است، می توانید بخش هایی از آن را حذف نمایید. یا بخش هایی از آن را در استودیو دیگر و به شکلی متفاوت کار نمایید. برای داشتن فیلم انیمیشن خوب و نمایشی جذاب ، دقت زیادی در به تصویر کشیدن صحنه های فردی و مفید داشته باشید.

هنگام ساخت انیمیشن وضوح تصویر و ارائه صحنه هنری در هر شات منجر به تفسیر تصاویر و تبدیل فیلم به اثر هنری بزرگ می شود. یک انیمیشن خوب به راحتی توسط هر بیننده قابل درک است. در ساخت انیمیشن کار اصلی شما به تصویر کشاندن آن چیزی است که در جدول نوشته اید. طبق آنچه در ذهن داشتید تصاویری را به نمایش گذاشته اید، در واقع کار شما عملی کردن تصاویر موجود است. برای این کار باید به ترتیب گزینه های موجود در لیست خود را به اجرا در آورید. به عنوان مثال اگر در لیست شما مکالمه بین دونفر بیان شده است. باید در مورد شخصیت ها ، موضوع مورد بحث، نوع لبخندها و حرکت به سمت یک مقصد را مشخص نمایید. به غیر از پرداختن به نکات اصلی باید به طرز نشستن، نوع لباس و حتی جزئیات موجود در پس زمینه هم توجه نمایید.

تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید تصاویر را بسازید. در ساخت تصاویر قالب های مختلفی برای ارائه کار وجود دارد. شما می توانید با یک مداد و یک پاکن، قالب خود را برای ارائه نمایش انتخاب کنید. درساخت انیمیشن نرم افزار های بسیار زیادی موجود هستند که مهمترین آنها 3D max ، Maya ، Animate studio ، after effects و …. می باشند. این نرم افزار ها برای ایجاد قالب هایی با فرمت عمودی و افقی  و در محور z استفاده می شوند. در انیمیشن اندازه سلول ها برای طراحی باید به اندازه ای مناسب باشد که برای نمایش به شکل ویدیو در بیاید. در ساخت انیمیشن منظور از ترکیب یا کامپوزیشن به معنای ایجاد روشنایی ، پیش زمینه و پس زمینه ، پالت رنگ و غیره است. قالب اشیاء میتوانند از بازیگران (مردم، حیوانات، کارکترهای خلاقه ماورایی و غیره) هر چیزی که می شود با آن موضوع را به نمایش درآورد، باشند. در انیمیشن هنگامی که نکات کلیدی را یادداشت نمودید و طرح های نهایی را با توجه به تغییرات نهایی انجام دادید.

حال نوبت آن است که با توجه به هر پلان و سکانس و توضیحات مربوط به آن ، روایت داستان را آغاز نمایید. به عبارت دیگر کار شما در اینجا جزئیات است. به گونه ای که جزئیات در آن کاملا مشخص شود. نکته ای که باید در اینجا به آن اشاره کرد این است که لزومی ندارد که حتما نقاشی های شما واقع بینانه و به شکل کاملی باشد. یا چهره ها کاملا طبیعی باشد.
شما برای کار خود از هر نوع طراحی می توانید استفاده نمایید.
طراحی شما می تواند فانتزی و یا در جاهایی کاملا عجیب و غریب باشد تنها کافی است طراحی شما از نظر بیننده قابل قبول باشد. در حالی که تصاویری که شما در انیمیشن طراحی می کنید. با توجه به قوه خلاقانه ی شما می تواند به شکل های متفاوتی ارائه شود. اما بهتر است چند ترفند را در آن ها رعایت نمایید. به عنوان مثال قرار داشتن شخصیت های داستانی در یک خط و تناسب اعضای بدن آنها بسیار مهم است ، در این صورت انیمیشن شما به آنچه که مردم دیده اند نزدیک تر است. لذا قابل قبول تر خواهد بود. شخصیت هایی که به دوربین نزدیک تر دیده می شوند را باید بزرگ تر و دارای پاهای بزرگ تر قرار دهید. آن هایی که از دوربین دورتر هستند را باید کوچک تر به تصویر کشید. در انیمیشن اجازه دهید که جلوه های ویژه ی گرافیکی در فیلم انیمیشن شما به کار برده شود.


وجود این جلوه های ویژه تاثیر زیادی به جذب بیننده و دنبال کردن داستان می کند.
در غیر این صورت ممکن است فیلم شما علارغم داستان زیبا و نیز تصاویر با کیفیت طراحی شده برای بیننده خسته کننده باشد. توجه داشته باشید استفاده از استعداد های مناسب برای کار شما هم می تواند در پیدایش و انتخاب داستان شما کمک کند. توجه داشته باشید که کارگردانی انیمیشن کاملا متفاوت از دیگر فیلمسازی ها است. لذا به شما پیشنهاد میکنیم برای کار خود از یک کارگردان با تجربه راهنمایی بگیرید.

هزینه ساخت انیمیشن تبلیغاتی


ساخت انیمیشن
معمولا هزینه ی بسیار بالایی دارد زیرا نیاز به مهارت ویژه و تجهیزات گران قیمت و …  است.
ولی مجموعه هنری اپیزود فیلم با بررسی و محاسبه ی دقیق هزینه ها آن را به حداقل رسانده است.

ارتباط از طریق واتس اپ
ارسال