ساخت تیزر تبلیغاتی حرفه ای

ساخت تیزر تبلیغاتی هزینه نیست ، سرمایه گذاری است.

پخش ویدیو

برای دریافت مشاوره رایگان و سفارش انواع تیزر تبلیغاتی برروی دکمه

کلیک نمائید

همچنین در قسمت انتهای نمونه کار ها؛ با روند ساخت تیزر توسط اپیزود فیلم آشنا شوید

نمونه کارهای تیزر تبلیغاتی

برخی مشتریان ما

انواع ساخت تیزر تبلیغاتی

ساخت تیزر تبلیغاتی رایگان

اگر برایتان سوال است که آیا می‌توان ساخت تیزر تبلیغاتی رایگان و حرفه ای برای محصولات خود بسازید، تا آخر این مطلب را دنبال کنید. اگر شما بخواهید تبلیغات خود را از کانال صدا و سیما پخش کنید، می‌بایست کنداکتور پخش را از سازمان صدا وسیما خریداری کنید، به ازای هر خرید بالای پانصد میلیون تومان از طریق موسسه اپیزود فیلم، یک تیزر تبلیغاتی حرفه‌ای و رایگان را از طرف اپیزود فیلم دریافت خواهید کرد. اساسا این ساخت رایگان تیزرهای تبلیغاتی ضمانت تایید سازمان و خود اعتبار برند مشتری را نیز خواهد داشت.

ساخت تیزر تبلیغاتی تلویزیونی

شرکت های زیادی مشغول ساخت تیزرهایی هستند که عموما از استانداردهای لازم برای معارفه و اقناع برخوردار نیستند. به این دلیل است که غالبا ساخت تیزر تبلیغاتی را از منظر حرفه ای نگاه نمی کنند و ساختن هر نوع محتوای با کیفیت پایین و بدون داشتن استراکچر ناب و خاص را با تیزرهای تبلیغاتی هدفمند تشخیص نمی‌دهند.

انتخاب شرکتی که قرار است برای شما تیزر بسازد، باید بزرگترین مسئله‌ی بنگاه های اقتصادی باشد. شرکت اپیزود فیلم تیزرهایی هدفمند و نابی را تولید می کند که همگام با سطح جهانی است و به لحاظ فرم و محتوا قابل عرضه در کانال های داخلی و بین المللی می‌باشد. آنچه مهم است این است که شما چه پیامی را از طریق چه کانالی و برای چه مخاطبی تولید و پخش می‌کنید، این خود بعنوان یک مدیوم پخش برای شما باید بسیار اهمیت داشته باشد. که این امر مهم همان‌ست که تشخیص و تحلیلش از عهده‌ی افراد غیر تخصص خارج است.

پس بخش مهم ساخت یک تیزر تبلیغاتی حرفه ای چه از نوع تلویزیونی یا برای شبکه‌های اجتماعی دانش و درک انواع مدیوم‌های پخش تیزرها می‌باشد، که این مهم در تیم خبره اپیزود فیلم میسر است.

ساخت تیزر تبلیغاتی با گوشی

شما همچنین می‌توانید با هزینه های کمتر تیزر تبلیغاتی حرفه ای خودتان را بسازید، تنها نیاز شما داشتن یک گوشی با کیفیت خوب تصویربرداری باشد که با همان گوشی خود یک تیزر تبلیغاتی خوب بسازید. بهترین مزیت ساخت تیزر با گوشی، سهولت استفاده از گوشی های هوشمند است که این امر را برای همه اقشار فراهم می‌سازد.

ابتدا باید نحوه ساخت فیلم خود را طراحی کنید و دقیقا بدانید چی می‌خواهید بسازید. این مهمترین موضوع در ساخت یک تیزر خوب است. پس باید یک سناریو یا طرح آماده کنید، سپس نماهایی که می‌خواهید تصویر بگیرید را بر روی کاغذ بکشید و درنهایت طبق همان نوشته و نماها کار تصویربرداری را با گوشی انجام دهید. پیشنهاد می‌کنیم ترجیحا در نور روز کار فیلمبرداری را انجام دهید که نیاز به استفاده از نور را نداشته باشید (که البته فراهم کردن نورهای فیلمبرداری هم کار دشواری نیست).

همچنین شما باید از کیفیت دوربین گوشی خود مطمئن باشید که در موقع ادیت به مشکل افت کیفیت برخورد نکنید. دوربین گوشی شما برای یک کیفیت مناسب باید حداقل کیفیت Full HD را داشته باشید. که در ادیت و در پلتفرم‌های پخش مختلف بتوانید با کیفیت مناسب پخش کنید.

تدوین تیزر تبلیغاتی با گوشی

امروزه نرم افزارهای بسیاری برای تدوین فیلم در گوشی‌ها موجود هستند که به راحتی می‌توان کار ادیت را در گوشی انجام داد. پیشنهاد ما نرم افزارهایی مانند inshot و trim است به راحتی می‌توانید برروی گوشی‌های خود نصب کنید و آموزش استفاده از آنها در اینترنت پیدا کنید و با گوشی خود در نهایت کار ساخت تیزر تبلیغاتی را انجام دهید.

ساخت تیزر تبلیغاتی با افتر افکت

ساخت تیزر حرفه ای با افتر افکت نیازمند تخصص ویژه‌ای‌ست که می‌بایست به خوبی آموزش دیده باشید و از تجربه‌ی سالها کار با نرم افزار محبوب و معروف ادوب افتر افکت بتوانبد بخوبی استفاده کنید. پروژه‌هایی که قرار است در افتر افکت کار شود معمولا بر روی کروماکی یا همان پرده سبز فیلمبرداری می شوند و سپس این تصاویر را با استفاده از افکت‌های تصویری خلاق و از پیش گرفته شده تلفیق و تغییرات مدنظر را ایجاد می‌کنند.

بسته به ابعاد و شرایط تیزری که می‌خواهید کار کنید قبل از شروع هر کاری باید همه جوانب تصویربرداری و افکت گذاری را باید تعیین کنید. کالای شما و چیزی که قصد دارید نشان دهید، متراژ پرده سبز شما را تعیین می‌کند. ساخت تیزر تبلیغاتی با جلوه های ویژه کار آسانی نیست. شما قطعا به استوری برد نیاز دارید، تا آنچه در ذهنتان هست را به عوامل نشان دهید تا آن‌ها نیز بتوانند خروجی کار را به آنچه شما در ذهن پرورانده‌اید نزدیک کنند.

ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام

ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام هم گوشی‌هایی که به آن اشاره شد و هم با دوربین های حرفه ای قابل انجام است. اما چیزی که تیزرهای تبلیغاتی اینستاگرام را حائز اهمیت می کند، میزان تجارتی است که در سال گذشته بزرگترین منبع خرید و فروش در جهان اعلام شده است. این یعنی شما برای ساخت تیزر در بستر اینستاگرام به ایده‌های بسیار جذاب، هیجانی و حرفه ای نیاز دارید تا بتوانید محصول یا خدمات خود را در معرض نمایش قرار دهید. یک تیزر تبلیغاتی اینستاگرامی موفق تیزری است که سیو و فوروارد شود. پس در ساخت آن بسیار وسواس داشته باشید. وایرال شدن به معنای دیده شدن و فروش بیشتر است، پس تیزرهای تبلیغاتی اینستاگرام را اصلا شوخی نگیرید.

ساخت تیزر معرفی پیج اینستاگرام

می‌توانید برای معرفی پیج اینستاگرام خود نیزر از ساخت تیزر معرفی پیج استفاده کنید. بلاگری را شروع کنید یا از بلاگرهای معروف بخواهید محصولات شما را معرفی کنند. معمولا تیزرهای معرفی تنوع گوناگونی دارند. دست شما برای تبلیغات باز است و تقریبا از هر روشی می‌توانید برای وایرال شدن استفاده کنید. اما پیشنهاد ما این است که، ساخت تیزر تبلیغاتی معرفی پیج اینستاگرام خود را به گروهی حرفه‌ای بسپارید.

ساخت تیزر تبلیغاتی حرفه‌ای

ساخت تیزر تبلیغاتی حرفه‌ای یعنی استفاده از عوامل حرفه‌ای صفر تا صد کار. ساخت تیزر را به گمان کمتر بودن زمان یا هزینه نسبت به محتواهای دیگر آسان نگیرید. ازقضا تیزرهای تبلیغاتی حرفه‌ای به مثابه ی یک ضربه‌ی کاری است که تا مدت ها و تا همیشه در ضمیر ناخودآگاه هر فردی می‌تواند جای خود را پیدا کند. شما تبلیغات حرفه‌ای مانند تیزرهای کوکاکولا، اپل، بنز و غیره را تا مدت ها از یاد نمی‌برید و چه بسا که در گذشته حک شدن در ذهن شما تا ابد انجام داده‌اند.

تبلیغات حرفه‌ای و تکرار و استمرار به موقع نه زودتر، یعنی نسبت به محصول و جایگاهش در پریود زمانی مناسب یعنی پرورش گیاهی با ارزش که محصولی قیمتی را هدیه خواهد داد، یعنی صرف زمان و زحمت مشخص برای پاداشی بیش از تلاش شما. بنابراین تیزر تبلیغاتی حرفه‌ای ضمانت بقای برند شماست. به هر شرکتی اعتماد نکنید و گول ادعاهای پرطمطراق را نخورید، از صاحبان شرکت‌ها نمونه کار بخواهید، هر چه نمونه کارها با برندهای معتبر باشد یعنی با گروه حرفه‌ای سروکار دارید و می توانند شما را به مقصود خود برسانند.

انواع تیزرهای تبلیغاتی

تیزرهای تبلیغاتی امروزه به شیوه های گوناگونی ساخته می‌شوند. ترکیب تکنولوژی و دانش، تنوع بی‌نظیری را برای شما به ارمغان آورده است. موشن گرافیک، انیمیشن‌های دو بعدی سه بعدی و دست ساز (نقاشی با دست) تیزرهای رئال، جلوه های ویژه و ترکیبی و…. همه و همه فرم هایی هستند که می‌توان به شکل‌های مختلف از آنها استفاده کرد. موشن گرافیک به دلیل قیمت ارزانتر در صدر سفارش‌ها قرار دارد. البته که نمی توان موشن گرافیک را دسته‌ی تبلیغات حرفه‌ای قرار داد. چرا که تبلیغات حرفه‌ای یعنی کمپزوسیونی از عناصر بصری. یعنی استفاده از تصویر، نور، رنگ، صحنه، موسیقی، نریشن، جلوه های ویژه و….. اساسا کارهای تک محوری بازخوردهای محدود و موقت خواهند داشت.

ساخت انواع تیزر تبلیغاتی

برای ساخت انواع تیزرهای تبلیغاتی اشاره شده، شما بایستی سفارش خود را با شرکت های معتبر در میان بگذارید، مطمئن شوید آن ها منافع خودشان را به شما ترجیح نمی‌دهند، خلاقانه برخورد می‌کنند و پیشرفت شما را پیشرفت خود می‌دانند که این یک معامله دو طرفه برد برد است. پس از انتخاب شرکت، آنها سناریوهای پیشنهادی را که در اتاق فکر به جمع بندی رسیده‌اند را در اختیارتان می گذارند.

پس از تایید سناریو قرارداد فی ما بین منعقد می‌شود. معمولا پس از واریزی یک سوم هزینه‌ی توافق شده، وارد پیش تولید می شوند، یعنی، پیدا کردن عوامل مورد نظر، بستن قرارداد، انتخاب لوکیشن، تولید و غیره، پس از آن تولید که شامل فیلمبرداری، طراحی دکور و صحنه، صدابرداری، نورپردازی و….. و پس تولید که شامل تدوین، اصلاح رنگ و نور، جلوه های ویژه و صداگذاری می شود. بسته به نوع سناریو و انتخاب دسته‌ی مورد نظر اقدامات لازم انجام می شود.

طراحی انواع تیزر تبلیغاتی

طراحی تیزرهای تبلیغاتی بستگی به متغییرهایی دارد که صاحبان کالا از ما می خواهند. جامعه ی هدف، نوع کالا، خدماتی یا فروش، شیوه‌ی پخش یا انتخاب مدیوم پخش، تعیین کننده‌ی طراحی کار است. به عنوان مثال شما نمی‌توانید برای یک کار صنعتی مانند کارخانه‌جات تولید سیمان یا بتن کار انیمیشن، فانتزی طراحی کنید. طراحی تیزر باید در راستای رسیدن به بهره‌وری تیزر باشد و بازخورد مناسب را داشته باشد. این مسئله و انتخاب طراحی مناسب را به عهده‌ی اتاق فکر و مدیر و مسئول تولید محتوا بگذارید.

تیزرهای کالاهای مشابه را دنبال کنید اما بر روی خلاقیت و نوآوری پافشاری داشته باشید. مسلما شما با محصول یا خدمات خود آشنایی کامل دارید، این تسلط به کار را به ایده پردازان انتقال دهید و مطمئن شوید، تمام نیازها و اطلاعات محصول شما به اتاق فکر تفهمیم شده است. افکار و ایده‌های خود را در میان بگذارید اما با محدودیت های سلیقه‌ای جلوی انفجار افکار را نگیرید. به ایده پردازها اعتماد کنید و آزادشان بگذارید. مطمئن باشید آنها بهترین‌های خود را در اختیارتان می‌گذارند.

آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی

برای ساختن تیزر تبلیغاتی شما باید کارگردانی را آموزش ببینید، تدوین را به خوبی بشناسید و کار با آپشن‌های دوربین و لنزها را بشناسید. برای آموزش دیدن می‌توانید به شرکت‌های آموزش ساخت تیزر مراجعه کنید، در کلاس‌های خصوصی یا غیره شرکت کنید، در پروسه ساخت تیزر باشید تا مهارت لازم برای ساخت تیزرهای تبلیغاتی را بیاموزید. فیلم‌های آموزشی زیادی در بستر اینترنت وجود دارند که می‌توانند بسیار به شما کمک کنند. اما هیچ کدام به اندازه‌ی رفتن سر پروژه‌ی واقعی به شما کمک نخواهند کرد. شما باید با مشکلات، چالش‌ها مواجه شوید و تجربه کافی به دست بیاورید. سپس برای آزمودن خود برای شرکت های نوپا تیزرهای رایگان بسازید و خود را محک بزنید، اگر پشتکار داشته باشید و دید هنری به زودی استعداد شما شکوفا خواهد شد.

قیمت ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرامی و تلویزیونی

طیف گسترده ای از تیزرهای تبلیغاتی در حال ساخت است و تا حد زیادی بستگی به این دارد که تیزر شما تحت لوای چه برندی ساخته می‌شود. شرکتی را برای ساخت تیزر استفاده کنید که اسمشان بزرگ و فریبنده نباشد در حالیکه کیفیت کار و خروجی با شرکت های غیر اسمی فرقی ندارد. در هرحال هر شرکت بسته به منطقه‌ای که قرار دارد، میزان سابقه، برندسازی های موفق و….. قیمت های متفاوتی دارند. با تماس گرفتن با شرکت‌ها می‌توانید ترلانس قیمت‌ها را بدانید. چون تولید یک اثر هنری منحصربفرد است، قیمت دادن کلی و سرضرب برای ساخت یک تیزر بسیار ناشیانه خواهد و تا زمانی که سناریو و روند کار مشخص نباشد نمی‌توان هزینه و قیمت درست را برآورد کرد.

ساخت تیزر رایگان

اصول و مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی

شما ابتدا به ایده و سناریو احتیاج دارید. سپس مشاور تبلیغاتی که شما را از بازخورد احتمالی کار آگاه کند و تیمی که تیزر تبلیغاتی شما را از کانال مناسب پخش کند. موسسه هنری اپیزود فیلم یک تیم قدرتمند، مولتی تسکینگ، سریع والنتقال، خلاق، جزییات نگر و وسواس را در اجرا دارد. مطمئن شوید با تیمی کار می‌کنید که عاشق کارشان هستند و دیده شدن شما برای آن ها لذت بخش است. در انتخاب ایده وسواس به خرج دهید ولی دست نویسنده را باز بگذارید و به او اعتماد کنید.

شرکت‌های ساخت تیزر تبلیغاتی

یکی از معتبرترین شرکت های ساخت تیزر تبلیغاتی با بیش از بیست سال سابقه مستمر در ساخت تیزر با برندهای معتبر ایران و همچنین خارج از ایران، تیم موسسه اپیزود فیلم می‌باشد که می‌تواند انتخاب خوبی برای شروع سرمایه گذاری بلند مدت بر روی کالا یا خدمات شما باشد.

سفارش ساخت تیزر تبلیغاتی

شما می توانید از طریق تماس تلفنی با خط ثابت و موبایل، ارسال پیام به واتس‌اپ و تلگرام با مدیران هنری ما در تماس باشید.

ساخت کلیپ تبلیغاتی

کلیپ تبلیغاتی به لحاظ زمان‌بندی طولانی‌تر از تیزرهای تبلیغاتی هستند. معمولا یک تیزر تبلیغاتی زمانی بالغ بر 30 تا 45 ثانیه دارد و یک کلیپ تبلیغاتی می‌تواند چیزی تا حدود 2 الی 3 دقیقه را دربرگیرد، که طبیعتا صرف هزینه‌ی بیشتری را برای سازندگان دارد. نکته ای که درمورد کلیپ‌ها وجود دارد این است که، کسب و کارهایی که احتیاج به شو یا نمایش و توضیح بیشتری دارند و معارفه‌ی آنها در یک دقیقه نمی‌گنجد، مانند کلینیک های مجهز و به‌روز پزشکی که نیاز دارند دستگاه‌های جدید خود را معرفی کنند و مزایای استفاده از آنها را تشریح کنند و یا کارخانجات و روند تولید محصولات و از این دست مشاغل می‌توانند برای نشان دادن جزییات کامل از کلیپ‌های چند دقیقه‌ای استفاده کنند که معمولا زمان این کلیپ‌ها از 5 دقیقه تجاوز نمی کند که اگر باز هم بیش از این زمان مدنظر باشد اصطلاحا به آن یک فیلم تبلیغاتی اطلاق می‌شود.

ساخت تبلیغات

تدوین در ساخت تیزر تبلیغاتی مثل تکنیک های دیگر سینما می تواند امکان کنترل بر زمان کنش فیلم را فراهم کند. آشناترین حالت این تکنیک فلاش بک است که یک یا چند نمای مربوط به زمان گذشته را خارج از توالی داستان مفروض نمایش می دهد. تکنیک دیگر تدوین در ساخت تبلیغات فلاش فوروارد است، در این حالت نمایی متعلق به زمان آینده، در مجاورت نمایی که مربوط به زمان حال است قرار می گیرد. معنای این رجوع به آینده، یعنی با اینکه قسمتی از داستان مشخص است تا پایان فیلم موضوع اصلی روشن نمی شود.

از انواع دیگر دخل و تصرف تدوین در روابط زمانی بین پلان ها در ساخت فیلم تبلیغاتی ، جامپ کات است. تدوین پرشی، کنش را به صورتی نشان می دهد که زمان در تیزر کم تر از زمان داستان است.

فیلم ساز به سه طریق پرش زمانی ایجاد می کند: فرض کنید کارگردان می خواهد یک نفر را درحال بالا رفتن از پلکانی را نشان دهد، ولی زمان محدود و نمی خواهد کل این کنش را به تصویر بکشد. برای خلاصه کردن آن می تواند شخص را در پایین پلکان نشان دهد که از پله بالا می رود تا از قاب خارج شود پس از کمی مکس در کادرخالی، قطع کند به یک قاب خالی از بالای پله ها که کاراکتر وارد آن شود.

ساخت تیزر
ساخت تیزر

ساخت فیلم تبلیغاتی

روش دیگر تدوین در ساخت فیلم تبلیغاتی ، استفاده از برون برش یا کات اِوی است. یعنی نمای از یک رویداد مربوط به مکانی دیگر را که کمتر از کنش حذف شده طول می کشد به کار گیرد.
برای مثال نمایی از مرد در حال بالا رفتن از پله را بگیریم و بعد برون برش کنیم به مردی دیگر در آپارتمانش در حال سیگار کشیدن که منتظر است و بعد دوباره قطع کند به مرد که رسیده به بالای پله.

جنبه های تدوین

قدیمی ترین روش تدوین در ساخت کلیپ تبلیغاتی استفاده از روش هایی مثل دیزالو و فید (محو یا ظهور تدریجی) یا روبش است. در سنت فیلم سازی قدیم، این تمهیدات نشانگر این هستند که بخشی از زمان حذف شده است. در مثال فوق کارگردان می تواند به سادگی از نمای شخص پایین پله ها که شروع به بالا رفتن می کند، به نمای دیگر که به بالای پله رسیده دیزالو کند. تدوین امکانات فوق العاده ای را پیش روی فیلم ساز می گذارد.

ساخت تبلیغ

سیستم تداومی، فضای مشترکی را از یک نما به نمای دیگر تداوم می دهد. تا زمانی که محور کنش قطع نشده، بخش هایی از فضا تصور کنید که روی دیوار چند تابلو قرار گرفته است – از یک نما به نمای بعدی کشیده خواهند شد. بدین ترتیب ما در ساخت فیلم تبلیغاتی نماها را در ارتباط با یک محیط در نظر میگیریم، اما نمای ایکس پس زمینه متفاوتی دارد. در این مرحله بیننده منحرف می شود.

سیستم تداومی، جهت روی تصویر را ثابت نگه می دارد. مهمترین مزیت خط فرضی در ساخت تیزر ترسیم اشکار فضاست. بیننده همیشه می داند که کارکترها نسبت به یک دیگر و نسبت به صحنه در چه موقعیتی قرار دارند. مهمتر از آن، بیننده در همه حال می داند که در ارتباط با کنش داستان در کجا قرار دارد. فضای صحنه به وضوح و بدون ابهام نشان داده می شود و آزار دهنده و سردرگم نیست. چرا که احساس می شود این سردرگمی ها، حواس بیننده را از مرکز توجه، یعنی زنجیره روایت یا به عبارتی داستان ساخت تیزر منحرف خواهد کرد.

کارگردانی تیزر تبلیغاتی

مونتاژ متقاطع در ساخت تیزر تلویزیونی نشان دادن دو اتفاقی است که رابطه علت و معلولی دارند. مثال در یک نما از انیمیشن سربازان در جنگ کشته می شوند در نمای بعدی بازار بورس را می بینیم که قیمت سهام در آنجا بالا می رود، در صحنه نبرد سربازان از پا در می آیند، سهام بالا می رود و دوباره تکرار می شود. غیر ممکن است که تماشاگر رابطه علت و معلولی بین این دو صحنه را متوجه نشودو خواسته کارگردان نیز همین است.

تکامل شیوه و نظریات تدوین در ساخت تیزر تبلیغاتی

سبک رئالیسم، فرمالیسم و سبک مونتاژ از بین همه عوامل اصلی تشکیل دهنده هنر تیزر ، این تدوین بود که به حد کمال خود رسید. همانطور که در تبلیغات آلمان پیشرفت  در دکور، صحنه پردازی، نورپردازی و بازیگری به اوج خود رسیدند. فیلمسازان روسی در این دوره در مهم دانستن تدوین به عنوان عامل شکل دهنده فیلم، تحت تاثیر فیلم تعصب ساخته گریفیث و فیلم سازان امپرسیونیسم فرانسوی بودند.

اولین تیزر تبلیغاتی مهمی که بعد از انقلاب اکتبر روسیه (1937) در روسیه ساخته شد، تیزری بود که توسط ژیگا ورتوف، یکی از چند فیلمسازی که سینمای نوین شوروی را در آن دوران بنیان نهادند، با استفاده از مونتاژ شکل داده شد. این تیزر که جشن سالگرد انقلاب اکتبر نام داشت، در حقیقت مجموعه ای از فیلم های خبری و تبلیغاتی بود که توسط فیلم برداران مختلف گرفته شده بودند. ورتوف با ضبط با دوربین و تدوین این فیلم های خبری، تجربیاتی را انجام داد که در حقیقت پایه سینمای شوروی در آن دوران شدند.

بر اساس این تجربه بود که وی نظیه مشهور سینما چشم خود را ارائه داد. ورتوف در این نظریه به ساخت تبلیغات داستانی به شدت حمله کرده و به پشتیبانی از ساخت فیلم مستند تبلیغاتی پرداخته است. او معتقد بود که موقعیت سیاسی و اجتماعی جدید روسیه و سینمای این کشور، تحمل پذیرش تبلیغات داستانی را ندارد و فقط تیزرهای واقعی و مستند، می توانند، برای مردمی که به وجود آورنده انقلاب و سازنده آن جامعه هستند، جالب توجه باشند. ورتوف عامل مونتاژ را به عنوان قوی ترین عامل بیان زمان فیلم مورد تاکید قرار داد.

تاریخچه ساخت تبلیغات

بلا فاصله بعد از انقلاب1917 فیلم سازی به نام کولشوف کارگاه تیزر سازی تاسیس کرد. به همراه دو شاگردش شروع به کار کردند. آنها که برای ساخت تیزر تبلیغاتی به حد کافی فیلم خام نداشتند، ناچار به تدوین فیلم های موجود رو آوردند و در این فرایند، حقایق متعددی را در مورد تدوین فیلم کشف کردند.

آنها با جا به جا کردن نماها به ارتباط های مختلفی که این نماها ممکن بود نسبت به هم پیدا کنند و نیز تاثیرات مختلفی که دو نما بر اثر جا به جایی می توانند بر بیننده بگذارند پی بردند. این گروه در مشهورترین تجربه هایشان، نمای درشتی از چهره بازیگران معروف هربار با یک نمای متفاوت تدوین کردند و هربار تاثیر خاصی را از چهره آنها بدست می آوردند.

این شیوه تدوین، بدون شک قدرت عامل مونتاژ و ارتباط بین دو نما را به خوبی نشان می داد. طبق تجربیات آنها معنای عاطفی، احساسی و زیبایی شناسی یک نما، در ساخت کلیپ تبلیغاتی به تنهایی از خود آن نما فهمیده نمی شود، بلکه این مونتاژ نماها به یکدیگر است که معنای اصلی شان را آشکار می کند. در واقع آنها نماهای مختلف را فقط ماده ای خام می دانستند که پس از تدوین و در کنار نماهای دیگر مفهوم اصلی خود را پیدا می کند.

ارتباط از طریق واتس اپ
ارسال