ساخت تیزر تبلیغاتی

 

 

 ساخت تیزر تبلیغاتی یا آگهی های بازرگانی و تلویزیونی به انواع مختلفی قابل انجام است.

سوالاتی از قبیل :
\\ برای ساخت تیزر تبلیغاتی چه مقدار بودجه باید در نظر گرفت؟
\\ لوکیشن مناسب ، چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
\\ مدت زمان ساخت تیزر تبلیغاتی چند روز به طول می انجامد؟
\\ ایده ساخت تیزر تبلیغاتی معمولا چگونه مطرح میشود؟ (توسط کارفرما یا شرکت ساخت تیزر)
\\ پربازده ترین بستر برای پخش تیزر تبلیغاتی کدام است؟ (تلویزیون “حتی رایگان” ، نمایشگاه ها ، شبکه های اجتماعی و…)
مواردی است که به احتمال زیاد به ذهن هر کارفرمایی خطور کرده و چالش هایی را برای ایشان به وجود آورده است لذا مشاوران حاضر در مجموعه هنری و فیلمسازی اپیزود فیلم با داشتن تخصص و تجارب لازم سعی در پاسخگویی و راهنمایی به کارفرمایان محترم را دارند. 

 

شماره تلفن:    ۲۴ ۵۳ ۴۰ ۸۸ ۰۲۱

شماره همراه: ۶۲ ۹۴ ۳۶۲ ۰۹۲۱

 

اهمیت ساخت تیزر تبلیغاتی

اهمیت ساخت تیزر تبلیغاتی به مفهوم کار با بازارها برای فراهم نمودن مبادلات با هدف تامین خواسته ها و نیازهای انسان است. به این شکل ما به تعریف خود از اهمیت ساخت تیزر تبلیغاتی برمیگردیم یعنی تیزر تبلیغاتی به عنوان فرایندی است که طی آن افراد و گروه‌ها، با توجه به مبادله کالا و عقیده با دیگران، خواسته‌ها و نیازهای خود را تامین میکنند. فروشندگان باید به دنبال خریداران باشند و نیازهای آنها را بشناسند و اقدام به طراحی کالاهای مطلوب انجام تیزر تبلیغاتی، انبارداری، تحویل، قیمت‌گذاری و… کنند. فعالیتهایی نظیر تولید کالا، پژوهش، ارتباطات، توضیح، ترویج و تبلیغ روابط عمومی و ارائه خدمات و… از جملات فعالیتهای اساسی اهمیت ساخت تیزر تبلیغاتی هستند اما واقعاً حدود و ثغور تیزر تبلیغاتی کجاست؟ و بازاریابی درباره چه مباحثی بحث می کند؟ و وارد چه حوزه هایی می شود؟

یکی از مهمترین ترفند های بازایابی در تیزر های تبلیغاتی ایجاد نیاز برای مشتری می باشد. بطوریکه این نیاز محرک خرید کالا و محصول شماست. 

 

برخی از نمونه کارها

 

 

از مهمترین فعالیت های موسسه ی هنری اپیزود فیلم، ساخت تیزر تبلیغاتی است. در دنیای امروز تبلیغات عنصر اصلی در آگاهی، ترغیب و یادآوری مشتریان نسبت به محصولات، برندها و شرکت ها شناخته می شود. در میان انواع تبلیغات (رسانه ای، محیطی، چاپی و…) کماکان تیزرهای تلویزیونی و آگهی های بازرگانی و همچنین تیزرهای تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی، که زیر مجموعه تبلیغات رسانه ای می باشند بیشترین و بهترین تاثیرگذاری را روی مخاطبین البته بسته به نوع محصول ( مصرفی و صنعتی) می گذارند.
از آنجایی که در تهیه و تولید تیزر تبلیغاتی سرمایه و وقت زیادی هزینه می شود، لذا باید با بهره گیری از تکنیکها و روشهای مختلف تیزرهایی طراحی و تولید کرد که از بالاترین سطح اثربخشی برخوردار باشند.

 

ساخت تیزر تبلیغاتی

مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی

ساخت تیزر تبلیغاتی شامل سه مرحله اصلی پیش تولید ، تولید و پس تولید است.

تهیه سناریو یا فیلم نامه، انتخاب بازیگران، فیلمبرداری، صداگذاری، تدوین و… از جمله اقداماتی است که در تولید یک تیزر تبلیغاتی انجام می شوند.

در ساخت تیزر های تبلیغاتی بسته به نوع تیزر تبلیغاتی (که میتواند یک تیزر تبلیغاتی رئال، تیزر تبلیغاتی انیمشین، موشن گرافیک و یا تیزر تبلیغاتی تلفیقی باشد) عناصر مختلفی تاثیر دارند.

از جمله مهمترین آنها ایده پردازی خلاقانه و خوش فکری در سناریو و همچنین استفاده از ایده های کاربردی و قابل ساخت می باشد. یک تیزر تبلیغاتی میتواند سالها در ذهن یک مخاطب بماند به این شرط که ایده اولیه زیبا، تاثیرگذار، عاقلانه و کم و بیش از درون مایه طنز و ایهام نیز برخودار باشد. بفرض مثال این شعار تبلیغاتی که برای ۶۰ سال پیش می باشد همچنان به یاد و خاطر مردم مانده اگرچه مدتهاست دیگر از پخش آن خبری نیست. جمله جالب و تاثیر گذار که شعار شرکت ارج نیز بود.

شعار « آزمایش ثابت کرده است که ارج بهتر است »

پس مهمترین نکته و تاثیر گذارترین تبلیغ با یک ایده ناب شکل میگیرد. که خوشبختانه ما در مجموعه اپیزود فیلم همیشه در این امتحان مهم پیروز و سربلند بوده ایم.

دومین نکته مهم در ساخت یک تیزر تبلیغاتی پرمغز و مخاطب محور استفاده از عوامل مجرب در ساخت تیزر های تبلیغاتی از انواع تیزر تبلیغاتی رئال، تیزر تبلیغاتی انیمیشن، تیزر تبلیغاتی موشن گرافیک و تیزر تبلیغاتی تلفیقی می باشد. مفهوم یک تیزر تبلیغاتی تلفیقی بهره گیری از حالات مختلف تیزر سازی (رئال ، انیمیشن ، موشن گرافیگ و….) می باشد که میتواند همزمان با ارائه یک تیزر تبلیغاتی خوب تصاویری جذاب و خیره کننده را ایجاد کند.

و اما سومین نکته بسیار مهم در ساخت تیزر تبلیغاتی مرحله تدوین، ساخت موسیقی، صداگذاری و جلوه های ویژه می باشد.

در این مرحله از کار، خروجی نهایی که هم برای کارفرما، هم برای مخاطب و همینطور برای یک مجموعه فیلمسازی بسیار مهم است شکل میگیرد. با هدایت درست این مرحله و خروجی نهایی با کیفیت، زحمات مراحل تولید جبران شده و یک تیزر تبلیغاتی ایده آل و خوشنود کننده تحویل می گردد. در مرحله خروجی نهایی کار، استفاده از نرم افزارهایی که در ساخت صنعت تیزر سازی کاربرد زیادی دارند بسیار مهم است و که این نرم افزارها میتوانند بهترین کیفیت و خروجی را که برای همه راضی کننده و ایده آل باشد، ارائه دهند.

استراتژی، نوآوری و اجرا سه فاکتور اساسی ما در ساخت فیلم صنعتی، تیزر صنعتی و تیزر تبلیغاتی است. یکی از مهمترین اصول ساخت تیزر تبلیغاتی، انتخاب قالب درست برای تیزر تبلیغاتی و نمایش خلاقانه تر پیام است. قالبهای تیزر تبلیغاتی زیادی وجود دارند که برخی از مهمترین آنها می توان به قالب تیزر تبلیغاتی داستانی، تیزر تبلیغاتی انمیشن سه بعدی و دو بعدی و همچنین تیزر تبلیغاتی موشن گرافیک و تیزرهای تبلیغاتی ترکیبی اشاره داشت.

روند حرکتی موسسه هنری اپیزود فیلم بر مبنای یک رویکرد مدیریتی صحیح به نحوی بنا نهاده شده که کلیه فرآیندها با هم افزایی دانش و تجربه بر اساس یک تفکر سیستماتیک، یکسان و هماهنگ پیگیری شوند. بدیهی است تلاش و سرمایه گذاری در این عرصه گسترده با مشکلات و چالش های بسیاری همراه بوده است اما هدف کیفیت برتر و رضایتمندی مشتری بطور مستقیم و غیر مستقیم مهمترین عاملی بوده که فراتر از انگیزه های اقتصادی مدنظر قرار گرفته است.

 

تعرفه ساخت تیزر تبلیغاتی

 

نکته ۱: در تیزرهای کلاس ویژه، عوامل و گروه حرفه ای سینمایی، استفاده از لوکیشن های لاکچری و همچنین هدیه ساخت کلیپ ۱۰ دقیقه ای رپورتاژ آگهی

نکته ۲: همچنین شرکت اپیزود فیلم در نظر گرفته برای حمایت از تولید کشور و گسترش هرچه بیشتر مشاغل داخلی یک پلن هم به پلن های بالا اضافه کند (ساخت تیزر تبلیغاتی ارزان)  که در آن هزینه تولید نهایی تیزر به مبلغ ۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال میباشد.

 

برای اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس بگیرید :  ۵۳۲۴ ۸۸۴۰ ۰۲۱ – ۶۲ ۹۴ ۳۶۲ ۰۹۲۱