ساخت فیلم آموزشی
22 جولای

ساخت فیلم آموزشی

ساخت فیلم آموزشی

فیلم‌ آموزشی کار ساده ای نیست. وقتی که تصمیم به ساخت یک محتوای آموزشی باشد، فاکتورهای متعددی میتواند مورد بررسی قرار بگیرد.
ویدیوی آموزشی را می‌توان به چند روش ساخت.

پروسه‌ی کلی برای ساخت فیلم های آموزشی 

ابتدا برای ساخت یک فیلم آموزشی، باید موضوع و هدف از آموزش را مشخص کنیم و باید تحقیقات کامل و مدونی نوشته و مورد تحلیل قرار گیرد تا به نتیجه مطلوب برسیم، تا بتوانیم برای ایده های خلاق و نو به شیوه ای آموزش محور و جذاب برای معرفی محتوای آموزشی خود دست پیدا کنیم.
در فیلم های آموزشی، تصویربرداری و صدابرداری سهم مهمی دارد، که موسسه فرهنگی اپیزود فیلم همیشه با استفاده از بهترین و بروزترین تجهیزات این مهم را محقق میسازد.

یک فیلم آموزشی مخاطب محور و حرفه ای در رساندن مفهوم و منظور خود به مخاطب نقش اساسی دارد.
در فیلم آموزشی موسیقی، زیرنویس ها و افکت های صوتی مناسب، که باعث بهتر شدن بستر آموزشی می گردد، بسیار تاثیر گذار هستند همچنین زمان فیلم آموزشی با توجه به سوژه آموزش ومطلب آموزشی بسیار مهم است و نباید باعث خستگی ببینده شود.
مثلاً ویدئوی آموزشی یک کتاب درسی با ویدئو آموزشی یک گارکاه صنعتی و یا یک کارگاه آموزش صنایع دستی بسیار متفاوت است.
در یک فیلم آموزشی اطلاعات باید خیلی دقیق و رسا و با آرامش گفته شود تا بتواند حس حقیقی در یک کلاس واقعی را القا کند تا هر چه بهتر به انتقال مطالب کمک شود.
استفاده از فیلم آموزشی یکی از موثرترین کارهای آموزشی نوین در امر آموزش و انتقال مفاهیم پیچیده ای است که در روش های سنتی امکان پذیر نیست.
این دسته از خدمات اپیزود فیلم ، ویژه مدرسین، دبیران و آموزشگاه ها و موسسات آموزشی، کارگاهها و کارخانه جات صنعتی و… است که قصد دارند از طریق فیلم آموزشی مطالب خود را ارائه نمایند و به هرچه بهتر شدن زمینه کاری خود در امر آموزش کمک کنند.

ساخت فیلم آموزشی

ضرورت ساخت فیلم آموزشی

یک فیلم آموزشی خیلی جذاب تر و از نظر زمانی و هزینه و همچنین از نقطه نظر یادگیری و فهم مطلب به صرفه تر از خواندن یک متن و یا یک مقاله است و قطعا تاثیر بیشتری بر روی مخاطب خواهد داشت.
بهترین راه برای برندسازی و دیده شدن درکسب و کارهای مختلف اصناف، تولید محتوای فیلم و بخصوص فیلم آموزشی و انتشار آن برروی سایت و شبکه های اجتماعی است که باعث معرفی هر چه بهتر محصولات می شود.

روند حرکتی موسسه هنری اپیزود فیلم بر مبنای یک رویکرد مدیریتی صحیح به نحوی بنا نهاده شده که کلیه فرآیندها با هم افزایی دانش و تجربه بر اساس یک تفکر سیستماتیک، یکسان و هماهنگ پیگیری شوند. بدیهی است تلاش و سرمایه گذاری در این عرصه گسترده با مشکلات و چالش های بسیاری همراه بوده است اما هدف کیفیت برتر و رضایتمندی مشتری بطور مستقیم و غیر مستقیم مهمترین عاملی بوده که فراتر از انگیزه های اقتصادی مدنظر قرار گرفته است.
 

برخی از نمونه کارها

فیلم آموزشی کار با چرخ خیاطی های جانتک

نمونه فیلم آموزشی زبان انگلیسی

نمونه فیلم آموزش حرفه ای دوره های بورس

تیزر فیلم آموزشی حکاکی روی چرم

تیزر فیلم آموزشی ساخت کیف چرمی

تیزر فیلم آموزشی ساخت کفش چرمی

نمونه کارهای بیشتر در پیج اینستاگرام

دیدگاه (2)
آموزش فیلمبرداری در شب / آموزش فیلمبرداری / خدمات فیلمبرداری | اپیزود فیلم
2018-08-12

[…] بیشتر:  فیلمبرداری فیلم آموزشی         آموزش فیلمبرداری […]

پاسخ
ساخت تله فیلم / ساخت انواع تله / تفاوت تله فیلم و فیلم سینمایی | اپیزود فیلم
2018-11-03

[…] مطلب ویژه: ساخت فیلم آموزشی […]

پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید