نورپردازی در فضای بیرونی

نورپردازی در فضای بیرونی

نورپردازی در فضای بیرونی

خورشید همیشه بهترین راه برای نورپردازی در فضای بیرونی نیست. نور خورشید معمولا بسیار شدید است و کنتراست زیادی بین سوژه و محیط اطراف و در نهایت در تصویر ما ایجاد میکند با استفاده از نورهای بیشتر و بزرگتر میشود این مشکل را حل کرد اما در بیشتر موارد بهترین راه حل استفاده از مدیافایر های نور می باشد و همچنین استفاده از رفلکتور است که وقتی جلوی نور خورشید قرار بگیرد مساحت نور را افزایش داده و باعث نرم شدن سایه ها میشود و همچنین در موارد متعدد می توان از دیفیوزر که روی آن یک پارچه نرم کشیده می شود استفاده کرد.

حتما در مورد ساعات طلایی اطلاعاتی دارید. ساعت طلایی دو بار در روز اتفاق می افتد و در این زمان است که نور طلایی و بی نظیر با سایه های زیبا و رنگارنگ در آسمان مشاهده می شود تنها مشکل این است که شما زمان زیادی برای کار کردن در ساعت طلایی ندارید و باید به سرعت و با دقت کار خود را انجام دهید. ساده ترین راه برای تصویربرداری در فضای بیرون قرار دادن سوژه ها در سایه است سایه به شما این امکان را می دهد تا از نور یکنواخت طبیعی برای تصویربرداری استفاده کنید فقط باید طوری سوژه را قرار دهید که مقداری نور پشت سر آن قرار گیرد تا از پس زمینه جدا شود.

 

مطلب ویژه:    فیلم علمی – تخیلی

نورپردازی در فضای بیرونی

نورپردازی در فضای بیرونی

گزینه دیگری که پیش روی شماست تصویربرداری در هوای ابری است. در هوای ابری نور تقریبا ثابتی را برای مدت زمان بیشتر در اختیار دارید و نیاز به استفاده از مدیافایرها در صحنه نیست. مدیافایرها نور را بر روی سوژه منعکس می کنند و به رنگ سفید یا نقره ای هستند.

همچنین با استفاده از رفلکتور میتوان نور خورشید را بر روی سوژه منعکس کرد و با توجه به زاویه دوربین نورپردازی بهتری را بر روی سوژه انجام داد.

و در نهایت آخرین نکته ای که باید به خاطر داشته باشیم نوردهی صحیح است. نوردهی در فضای بیرون کمی متفاوت است. برای تصویربرداری در فضای بیرون باید به سرعت شاتر و زاویه شاتر دقت کنید. در بیشتر ویدیو ها باید تعداد فریم بر ثانیه را دوبرابر کنید مثلا برای ۲۴ فریم بر ثانیه برابر ۱:۴۸ فریم بر ثانیه و زاویه شاتر ۱۸۰ درجه است.  همچنین می‌توان از انواع فیلتر های ND  بر روی دوربین استفاده کرد.

تصویربرداری در فضای بیرونی چالش برانگیز است اما اگر با دقت کار کنید و بدانید که کی و کجا از نور خورشید باید استفاده کرد می توانید به راحتی تصاویر زیبایی را خلق کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط از طریق واتس اپ
ارسال